ילדים בשואה -מיזם תיעוד באינטרנט

ילדים בשואה -מיזם תיעוד באינטרנט
אלפי עדויות של ילדים בשואה

יום ראשון, 14 בפברואר 2021

מסלול הבריחה של סיימון קראוטמר - ילד בן 6

 


סיימון (זיגמונד) קראוטמר בנם של נפתלי ורוזה קראוטמר, נולד בהנובר שבגרמניה בשנת 1932. לסיימון שני אחים, יוליוס (נולד ב- 1933) וסוזן (נולדה ב- 1939). המשפחה עזבה את גרמניה לצרפת בשנת 1935 והתיישבה בפריז. לאחר נפילת צרפת הסתתרו סיימון ואחיו אצל משפחה צרפתית בדולס, בעוד הוריו ואחותו התינוקת הסתתרו במקום אחר.

לאחר תקופה קצרה, המשפחה הצליחה להתאחד מחדש בעיר סן מרטין וסובי בדרום צרפת, שהפכה בנובמבר 1942 לחלק מאזור הכיבוש האיטלקי. בספטמבר 1943 לאחר שהגרמנים כבשו את האזור האיטלקי, ברחה המשפחה ברגל עם קבוצה גדולה של פליטים מעל לאלפים לאיטליה. אך עם מעבר הגבול הם גילו שגם אזור זה היה נתון לכיבוש נאצי. סיימון ואחיו הוסתרו בפנימיית סן לאונה מג'יו פרטלי מריסטי ברומא, בעוד אמו ואחותו הסתתרו במנזר איטלקי.

ביולי 1944 התאחדה המשפחה והגיעה יחד עם 983 פליטים אירופים למחנה הפליטים פורט אונטריו באוסווגו, ניו יורק. בני המשפחה נשארו בפורט אונטריו למשך המלחמה.

📷תצלום כיתתי של תלמידים בפנימיית סן לאונה מגנו פרטלי מריסטי ברומא. סיימון קראוטמר עומד בקצה הימני של התמונה. (רומא, איטליה, 1943 –1944)

התצלום ממוזיאון הזיכרון לשואה של ארצות הברית, באדיבות סיימון קראוטמר


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הנער נוח קליגר מעביר ילדים יהודים דרך צרפת לשוויץ הניטרלית

  נורברט קליגר נולד בשנת 1926, בעיר שטרסבורג שבצרפת, בנם של ד"ר ברנארד קליגר, עיתונאי וסופר, ותקלה־אסתר לבית אייבשיץ. הוא גדל והתחנך בצ...