ילדים בשואה -מיזם תיעוד באינטרנט

ילדים בשואה -מיזם תיעוד באינטרנט
אלפי עדויות של ילדים בשואה

יום חמישי, 2 ביוני 2016

רק כשהגיעה לגיל 57 גילתה סבינה הלר (Sabina Heller) את זהותה האמתיתרק כשהגיעה לגיל 57 גילתה סבינה הלר (Sabina Heller) את זהותה האמתית. עד אותו זמן היא האמינה שהיא בתם של צופיה וזיגמונד גושצ'בסקי (Zofia and Zygmund Goszczewski), שנולדה בלודז' (Lodz) ב-1941. ללא ידיעתה, כל המידע על לידתה, גורלה בזמן השואה, והמכתבים של המצילים שלה שניסו למצוא אותה, נשמר בתיק במכון ההיסטורי היהודי בוורשה. חוקרת ישראלית, אמונה רחמני גפני, מצאה את התיק ומסרה לרחל רבין יעקוב הודעה באשר לתוכנו. אחרי שהאישה שגידלה אותה – אותה חשבה סבינה לאמה – נפטרה, יצאה סבינה למסע כואב כדי לגלות את עברה.
 סיפור חייה המרתק של תינוקת בת תשעה חודשים שהוריה גורשו מהמשפחה הפולנית אצלה התחבאו ושכמעט מתה עד שנמצאה על ידי שתי ילדות שכנות ואומצה על ידי אמם. הילדה סבינה גדלה במשפחה הפולנית עד תום מלחמת העולם השניה, ואז נמסרה לארגון יהודי ואומצה שנית על ידי רופאה ישראלית שעבדה בבית היתומים. היא גדלה בארץ ועד אמצע שנות החמישים שלה לא ידעה על עברה בפולין. שיחת טלפון מרחל רבין בשנת 1999 שינתה שוב את חייה.
לסקירה המלאה באתר יד ושם

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

אוטו אונגר (1901–1945), דיוקן ילד עם כובע צמר, גטו טרזין, 1942

  אוטו אונגר  (1901–1945) נולד בבֶּרְנוֹ, מורביה ולמד ציור באקדמיה לאמנויות יפות בפראג. בינואר 1932 התחתן עם אלפרידה לבית צוויקר וב־1933 ...