ילדים בשואה -מיזם תיעוד באינטרנט

ילדים בשואה -מיזם תיעוד באינטרנט
אלפי עדויות של ילדים בשואה

יום שישי, 27 במרץ 2020

חגיגת בת מצווה לציפורה גרנט, שורדת שואה כבת 88,

תלמידות שכבת י' באולפנית הראל בכפר סבא ערכו ביום ראשון השבוע חגיגת בת מצווה לציפורה גרנט, שורדת שואה כבת 88, שלא זכתה לחגוג את בת המצווה שלה בהיותה ילדה. בטקס מרגש שקיימו התלמידות חגגה גרנט בת מצווה עם התלמידות, המורות ובני משפחתה.

גרנט הגיעה לראשונה לאולפנית בחודש דצמבר כדי לספר את סיפור הישרדותה כילדה בת 11 בזמן השואה. היא נאלצה לעזוב יחד עם בני משפחתה את ביתם בפולין, הגיעה לצרפת, שם הופרדה מהוריה ומאחיה, ונשלחה לבית יתומות עם אחותה. היא עמדה מספר פעמים בפני סכנת מוות, אך שרדה ולאחר המלחמה עלתה לישראל וכיום מתגוררת ברעננה. במהלך עדותה לתלמידות האולפנית, סיפרה גרנט ששכלה את הוריה ואחיה כי לא זכתה מעולם לחגוג את חגיגות בת המצווה שלה. התלמידות לא נותרו אדישות לסיפור והחליט מיד להתגייס, בהפקה מרשימה, כדי לחגוג לה את האירוע לציפורה כשהן דואגות לכיבוד, לצילומים, שולחן מתוקים, מגנטים, תסרוקת ואיפור ועוד, בהובלתן של המחנכות שמרית וינר ומירי פורגס. החגיגות התקיימו באולפנית, בנוכחות ראש העיר רפי סער, מנהלת האולפנית ציפי יעקב, בני משפחתה של שורדת השואה, מורות ותלמידות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

"ילדה במלונה"

  הספר "ילדה במלונה" של הסופרת שרה שנר-נשמית ז"ל, שבעצמה ניצלה מידי הנאצים בהיותה ילדה. הסופרת אף ציינה בראיון שנתנה על הספר ...